Haber

AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman: Depremde 11 yakınımı kaybettim

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, depremin ilk günü CNN Türk yayınında ailesinin perişan olduğunu söyledi:

İki erkek kardeşim, eşleri, ablam, amcam ve çocukları enkaz altında” dedi.

ERDOĞAN YAYMAN’I ARADI

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın bir erkek kardeşi enkazdan sağ çıkarılırken, ablasının cansız bedeni bulundu. Öte yandan Yayman’ın enkaz altında kalan diğer yakınlarını kurtarmak için çalışmalar sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da arayarak yakınlarının durumunu soran Yayman, şunları söyledi: “Acılarımız dağlar gibi”dedi ki:

“Maalesef medeniyetler şehrimiz Hatay yerle bir oldu. Güzel şehrimize adeta atom bombası atıldı. Çok üzgünüm. Sözün sonuna geldik. Kaybettiğimiz hemşehrilerimize mi üzüleyim? , kayıp şehrim için, ablam için, abim için mi?Acımız çok büyük.Bir gün el birliği ile asrın musibetini yeneriz.Ve hep birlikte atlatırız inşaallah.Allah vatanımızı ve milletimizi korusun. aziz milleti daha büyük afetlerden korusun. Allah devletimizden razı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

“11 YAKINIMI KAYBEDİYORUM”

AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Çiçek kokulu ablamı, sırdaş kardeşimi, kıymetli halamı, kıymetli eniştemi, Emine teyzemi, yeğenlerim Bestami, Mehmet, Merve, Zehra ve amcamın eşi ile 11 akrabamı kaybettim. Bizler milletimizin acısını paylaşarak acımızı hafifletiyoruz. Ama bu büyük acıyı büyük bir kardeşlikle aşarız.”terimleri kullandı.

haber-eskil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu